Konferencje naukowe
Międzynarodowa konferencja naukowa
17 października 2024 roku odbyła się w Instytucie Prawa i Administracji międzynarodowa konferencja naukowa, pod tytułem: "Stanowienie prawa w perspektywie historycznej".
Międzynarodowa konferencja naukowa (III słupskie sympozjum naukowe)
W dniach 18-21 czerwca 2024 r. odbyła się w Instytucie Prawa i Administracji międzynarodowa konferencja naukowa pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, zatytułowana: „Twórcy prawa – prawnicy czy politycy?”.
XI Colloquium polsko-gruzińskie
11 października 2023 roku w Instytucie Prawa i Administracji Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, odbyło się XI Colloquium polsko-gruzińskie, zatytułowane: Constitutionalism of Poland and Georgia.
II Słupskie sympozjum naukowe poświęcone wielkim kodyfikacjom procesowym
W dniach 21 czerwca – 24 czerwca 2023 roku Instytut Prawa i Administracji Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku wraz z redakcją czasopisma „Prawo i Więź” organizują drugie sympozjum naukowe poświęcone wielkim kodyfikacjom procesowym: "W 500. rocznicę przyjęcia kodeksu Formula processus". W spotkaniu zapowiedzieli swój udział czołowi przedstawiciele nauk historycznoprawnych z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.
Ogólnopolski Zjazd Historyków Doktryn Polityczno-Prawnych
W dniach 20 –23 września 2022 roku Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku organizuje Ogólnopolski Zjazd Historyków Doktryn Polityczno-Prawnych, który odbędzie się w hotelu Jantar w Ustce. Tematem przewodnim konferencji będzie: Suwerenność, autonomia, podmiotowość w myśli polityczno-prawnej.
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Reforma prawa karnego wojskowego w kontekście aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa narodowego”
W dniu 10 czerwca 2022 r. Instytut Prawa i Administracji organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową, która odbędzie się w formie zdalnej. Formuła spotkania przewiduje stworzenie naukowego panelu dyskusyjnego połączonego z prezentacją referatów. Organizatorzy konferencji planują także wydanie artykułów pokonferencyjnych, które zostaną opublikowane na łamach czasopisma naukowego "Annales Pomorienses. Ius”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00.
I Słupskie sympozjum naukowe poświęcone historii kodyfikacji na przestrzeni wieków
W dniach 1 czerwca – 2 czerwca 2022 roku Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz ze Spółdzielczym Instytutem Naukowym w Sopocie i redakcją czasopisma „Prawo i Więź” organizują sympozjum naukowe poświęcone historii kodyfikacji na przestrzeni wieków. W spotkaniu zapowiedzieli swój udział czołowi przedstawiciele nauk historycznoprawnych z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.
II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa: „Węzłowe problemy prawa podatkowego”
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej organizowanej przez Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku, która odbędzie się 13 maja 2022 roku, w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Google Meet.
Głównym celem konferencji jest wywołanie dyskusji na temat obecnych problemów prawa podatkowego w ujęciu dyscyplinarnym, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji „Polski Ład”. Mamy nadzieję, że Konferencja stanie się forum do podjęcia istotnych problemów i wyzwań przed którymi staje prawo podatkowe
I Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa: „Przeszłość, współczesność, przyszłość a nauki prawne”
Instytut Prawa i Administracji zaprasza studentów i doktorantów z kierunków prawo i administracja, do wzięcia udziału w I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej organizowanej przez IPiA AP w Słupsku, która odbędzie się 13 stycznia 2022 roku w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy Google Meet.
Głównym założeniem konferencji jest wywołanie dyskusji na temat współczesnych, historycznych, ale i także przyszłych wyzwań z zakresu prawa. Mam nadzieje, że nasza konferencja będzie okazją do wielu interesujących refleksji oraz integracji środowiska studenckiego.
Termin konferencji - 13.01.2022 r.
IX COLLOQUIUM POLSKO-GRUZIŃSKIE
Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku, Wydział Prawa Tbilisi State University oraz Gdańska Szkoła Wyższa organizują 22 października 2021 roku – w formie zdalnej - IX Colloquium polsko-gruzińskie, pod tytułem: „Kształtowanie się systemów prawnych ‒ ewolucja czy rewolucja? Aspekt historycznoprawny i dogmatycznoprawny”.
Formuła spotkania przewiduje stworzenie naukowego panelu dyskusyjnego połączonego z prezentacją wykładów i referatów w językach: angielskim lub rosyjskim. Organizatorzy konferencji planują także wydanie artykułów pokonferencyjnych, które zostaną opublikowane na łamach wychodzącego w IPiA czasopisma naukowego, rocznika: „Journal of Polish-Georgian Law”
Tradycja kolokwiów polsko-gruzińskich sięga 2009 roku, kiedy to dzięki staraniom prof. dr. hab. dr. h.c. Dariusza Szpopera odbyło się pierwsze kolokwium na Wydziale Prawa Państwowego Uniwersytetu imienia Ivane Javakhishvili w Tbilisi. Cykliczne spotkania odbywają się naprzemiennie w Polsce oraz w Gruzji. Z uwagi na wciąż niepewną sytuację epidemiologiczną, tegoroczne kolokwium po raz pierwszy odbędzie się w formie zdalnej.
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „OCHRONA WOLNOŚCI I PRAWO KARNE”
Instytut Prawa i Administracji Akademii Pomorskiej w Słupsku organizuje w dniu 21 października 2021 roku – w formie zdalnej – Międzynarodową Konferencję Naukową „Ochrona wolności i prawo karne”.
Formuła spotkania przewiduje stworzenie naukowego panelu dyskusyjnego połączonego z prezentacją referatów w językach: angielskim, rosyjskim lub polskim. Organizatorzy konferencji planują także wydanie artykułów pokonferencyjnych, które zostaną opublikowane na łamach wychodzących w IPiA czasopism naukowych:
"Annales Pomorienses. Ius”
"Journal of Polish-Georgian Law"
"Review of Institute of the Grand Duchy of Lithuania"